Blog

Czy monitoring GPS małej floty się opłaca?

20 lipca 2021 | Flotman | Kategorie: Trendy w zarządzaniu flotą Czy monitoring GPS małej floty się opłaca?

Wbrew pozorom, system telematyczny oparty na śledzeniu służbowych pojazdów w czasie rzeczywistym nie jest rozwiązaniem przeznaczonym wyłącznie dla dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw transportowo-logistycznych. Przekonaj się, jakie korzyści płyną z wdrożenia monitoringu GPS w małej flocie – nawet tej liczącej zaledwie kilka samochodów!

Jeśli jesteś właścicielem kilku bądź kilkunastu służbowych pojazdów i zastanawiasz się, czy system telematyczny jest rozwiązaniem dla Ciebie? Odpowiadamy: jak najbardziej! Z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści daje monitoring GPS małej floty i w jaki sposób możesz wdrożyć go w swojej firmie, aby był jak najbardziej efektywny.

System telematyczny do zarządzania małą flotą – korzyści

Obowiązki na stanowisku fleet managera, niezależnie od wielkości floty, są bardzo zróżnicowane. Kontrola zużycia paliwa, stylu jazdy kierowców, regularna naprawa i serwis pojazdów – to kwestie, które należy mieć pod kontrolą, chcąc w sposób wszechstronny i ekonomiczny zarządzać przedsiębiorstwem transportowym. W tych aspektach nieocenioną rolę odgrywa oprogramowanie do zarządzania flotą, które pozwala usystematyzować pracę i prowadzić biznes zgodnie z indywidualnymi założeniami, przy minimalizowaniu kosztów związanych z codzienną eksploatacją pojazdów.

Na podstawie pozyskanych przez urządzenia GPS informacji, dotyczących m.in.

  • spalania,
  • prędkości jazdy
  • czy obrotów silnika,

możliwe jest uniknięcie zbędnych wydatków i wygenerowanie oszczędności na paliwie.

System gromadzi dane dotyczące pojazdów i kierowców, które są pogrupowane i zlokalizowane w jednym miejscu, co pozwala na zdalne zarządzanie flotą z dowolnego miejsca w sposób szybki i bezproblemowy. Co więcej, decydując się na skorzystanie z systemów oferowanych przez firmy z branży CFM, nie będziesz musiał kupować urządzeń na własność i samodzielnie ich konfigurować – wygodną opcją może być ich dzierżawa.

Lokalizatory GPS w służbie bezpieczeństwa

Monitoring GPS montowany w służbowych pojazdach pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, co przekłada się na generowanie oszczędności w firmie. Nie ma w tym kontekście znaczenia, czy zarządzasz dużą czy też małą flotą pojazdów.

Dzięki aplikacji Flotman możesz mieć większą kontrolę nad stylem jazdy kierowców. Bardziej uważna i ekonomiczna jazda to oczywiście mniejsze ryzyko spowodowania kolizji, która mogłaby znacząco obciążyć służbowe fundusze, a tym samym doprowadzić do przestojów w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

System telematyczny na bieżąco monitoruje stan techniczny pojazdów, informując o awarii lub przeciążeniu silnika. W ten sposób, jako właściciel floty, możesz szybko reagować na sytuacje zagrożenia i ewentualne nieprawidłowości, a także nadużycia ze strony kierowców. Profesjonalny monitoring GPS małej floty pozwoli Twoim pracownikom dotrzeć do klientów zawsze bezpiecznie i na czas, a Tobie uniknąć stresu i dodatkowych wydatków.

Monitoring GPS małej floty – to ma sens!

Urządzenia lokalizacyjne, sprzężone z dedykowanym oprogramowaniem do monitorowania floty, zapewniają odpowiednią kontrolę nad wieloma obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, czy składa się ono z setek, czy tylko kilku pojazdów.

Monitoring GPS małej floty to doskonała inwestycja w przyszłość, która pozwoli Ci zoptymalizować koszty utrzymania firmy i zautomatyzować wszystkie najważniejsze procesy związane z zarządzaniem służbowymi pojazdami już na samym początku działalności.

Wybierając system telematyczny Flotman, możesz liczyć na ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb swojej firmy. Dzięki abonamentowi w stałej wysokości nie musisz martwić się o dodatkowe koszty związane ze wsparciem technicznym i serwisowym.

Zobacz, jak to działa! Uzyskaj darmowy dostęp do konta DEMO aplikacji Flotman!