• Flotman - sposób na skuteczną lokalizację floty pojazdów

  W prosty sposób możesz uzyskać wszystkie informacje na temat floty Twoich samochodów, które są Ci niezbędne do prawidłowej organizacji trasy i zminimalizowania kosztów działalności logistycznej czy transportowej. Każdy dostępny w naszej ofercie lokalizator GPS pozwala na szybkie i precyzyjne wskazanie poszukiwanego adresu – a także opracowanie trasy z pominięciem korków, co pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dzięki danym sczytywanym w czasie rzeczywistym można mieć kontrolę nad kierunkiem jazdy, a nawet prędkością z jaką porusza się kierowca. Tym samym możliwa jest szybka reakcja na wszelkie błędy lub nadużycia, a także korki czy remonty na trasie.

  Dowiedz się więcej o interesującym Cię typie floty pojazdów:

 • Informacje na temat położenia floty samochodów przez całą dobę 7 dni w tygodniu? To możliwe! Lokalizacja GPS umożliwia zdobycie wszelkich danych związanych z pozycjami, a także parametrami i osiągami pojazdów. Są one przetwarzane, a następnie wyświetlają się na mapie w czasie rzeczywistym.

  Oferowane lokalizatory GPS pozwalają na obserwację (bez konieczności odświeżania przeglądarki), takich danych jak m.in. zmieniające się położenie firmowego pojazdu, jego prędkość czy kierunek jazdy.

 • Lokalizator GPS w trakcie użytkowania umożliwia stałe monitorowanie stanu czujników, a także warunków panujących aktualnie na trasie. Aktualna pozycja samochodu odświeża się bardzo często, bo co 20 sekund. Praktyczna funkcja Traffic umożliwia sprawne ominięcie korków, a co za tym idzie również zmniejszenie czasu przejazdu auta.

  Dokładna mapa Targeo pozwala na precyzyjne określenie danego adresu zarówno na mapie, jak i w raporcie. Dzięki temu praca jest łatwiejsza, a tworzenie analiz oraz wyciąganie wniosków idą o wiele szybciej.

 • Kolejną zaletą jaką posiada nasza lokalizacja pojazdów są aktualne mapy. Są one stale odświeżane, dzięki czemu możliwe jest błyskawiczne dostosowywanie się do dynamicznie zmieniających się warunków na trasie, remontów, objazdów czy powstawania nowych dróg. Na mapach można odczytać stan dróg i autostrad, a także wszelkie rozbudowy. Co ważne, wszelkie aktualizacje nie przeszkadzają systemowi Flotman w sprawnym działaniu przez cały okres eksploatacji.

 • Lokalizacja pojazdów – kontrola paliwa i pracownika

  Dopóki namierzanie i lokalizowanie pojazdów nie zagości w Twojej firmie na stałe nie możesz mieć pewności czy kierowcy pracują efektywnie i np. nie wykorzystują pojazdów do celów prywatnych. Kontrola paliwa zapobiegnie natomiast kradzieżom, szczególnie w przypadku dysponowania samochodami ciężarowymi i dostawczymi. Dużą zaletą lokalizacji pojazdów przy użyciu sygnału GPS jest fakt, że możesz robić to z każdego miejsca – byle byś miał tam dostęp do Internetu. Bieżące dostarczanie informacji i raportów sprzyja elastyczności pracy i szybkiej odpowiedzi na zmieniające się warunki, problemy z przejazdami, korki i tym podobne. Dzięki wszystkim tym danym możesz zadbać o porządek w firmie nawet jeśli akurat nie jesteś w biurze czy siedzibie.

 • Bądź na bieżąco przez całą dobę – nowoczesny system GPS

  Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy uzyskać szereg informacji, które pomogą w usprawnieniu funkcjonowania firmy. Należą do nich m.in. lokalizacja GPS do samochodu, kontrola paliwa, przebieg oraz prędkość, a także pokonana przez kierowcę trasa. System pozwala na monitoring nawet tak szczegółowych danych jak np. czas przerw czy ilość zatankowanego paliwa. Możliwy jest także nadzór nad elementami wyposażenia dodatkowego – pompami, agregatami itp..

 • GPS do samochodu to gwarancja bezpieczeństwa i minimalizacji kosztów

  Dzięki bieżącemu wglądowi w położenie floty możesz szybko reagować na sytuacje zagrożenia – np. kradzieże czy wypadki. Lokalizatory GPS przyczyniają się więc do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa – zarówno samego samochodu, przewożonego towaru, jak i kierowcy. W razie niebezpiecznego zdarzenia system lokalizowania GPS wyposażony został w specjalny alarm, który po naciśnięciu wysyła pod wybrany numer informacje o lokalizacji samochodu. Dzięki temu można szybko zlokalizować pojazd na mapie i podać te dane policji lub innym organom – system FLOTMAN, dzięki użyciu GPS pozwala na natychmiastowe naniesienie danych na mapę. Odświeżanie danych co 20 sekund, a także możliwość bieżącego dostępu przez całą dobę powoduje, że można szybko ująć złodzieja, a tym samym uniknąć olbrzymich strat finansowych czy niezadowolenia Klientów z powodu opóźnień. Bezpieczeństwo i sprawna organizacja pracy są bardzo ważne i idą w parze z głównym celem działalności każdej firmy – osiąganiem zysku. Złe ustalenie przebiegu pracy, niedokładna kontrola paliwa w pojazdach czy zatrudnianie niegodnych zaufania kierowców to główne przyczyny powstawania strat finansowych. Ze względu na stały dopływ nowych danych z lokalizatora można je często aktualizować i tym samym zmieniać strategię na bardziej skuteczną co kilka miesięcy czy kwartał.

 • Obiektywny mechanizm weryfikacji pracy

  Wszystkie wiadomości dostarczane przez system FLOTMAN stanowią bazę do usprawnienia zarządzania firmą. Lokalizowanie GPS pojazdów i dostarczane przez system raporty mogą stanowić dowód w przypadku nieporozumień lub reklamacji od Klienta. Oprócz tego jest to też solidna podstawa do oceny jakości pracy każdego z kierowców. Z łatwością zauważysz bowiem wszelkie niedopatrzenia lub uchybienia, takie jak np. wykorzystywanie auta do celów prywatnych, nietrzymanie się kolejności wyznaczonych prac, nieregularne czasy przerw i inne.

 • Narzędzie racjonalizujące rozliczanie faktur za paliwo

  Dane pochodzące z systemu FLOTMAN można wykorzystać nie tylko do rzetelnej weryfikacji pracy kierowców, ale również mogą być dowodem w przypadku reklamacji wnoszonych przez klientów. Często zdarzają się sytuacje, w których pracownik użytkując swój służbowy pojazd wykonuje w godzinach pracy prywatne zlecenia bądź zadania dla firm konkurencyjnych. Może to być np. operator koparki, który tworzy wykopy pod fundamenty swojego domu, w czasie gdy powinien zajmować się wykonywaniem służbowych obowiązków, bądź sprzedawca zajmujący się obsługą innych firm wykorzystując firmowy samochód oraz paliwo.