Blog

Aplikacja mobilna dla kierowców Flotman Driver – nowa jakość zarządzania flotą firmową

20 marca 2020 | Flotman | Kategorie: Trendy w zarządzaniu flotą aplikacja Flotman Driver

Wdrożenie zasad eco-drivingu oraz kontrola przejazdów prywatnych i służbowych to istotne elementy zarządzania flotą pojazdów służbowych. Mimo wielu narzędzi ułatwiających to zadanie, operowanie wieloma danymi może przysparzać managerowi pewnych trudności. Jak wyjść z tej sytuacji? Rozwiązaniem jest nowość – aplikacja mobilna dla kierowców – Flotman Driver.

 

Samodzielna kontrola przejazdów oraz stylu jazdy

Aplikacja do monitorowania stylu jazdy kierowców nie jest rozwiązaniem nowym. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, dostarczających istotnych danych na temat pracy kierowców, oraz stanu technicznego pojazdów. Dotychczas jednak większość z programów, jak np. aplikacja mobilna Flotman dla fleet managerów, przeznaczona była dla pracowników na szczeblach zarządzających. Nowością, która może znacząco usprawnić proces zarządzania flotą, jest przeniesienie go na niższe szczeble i wyjście do najbardziej zainteresowanych. Efektem tych prac jest aplikacja dla kierowców ­– Flotman Driver.

W stosunku do wielu aplikacji do liczenia czasu pracy kierowców, innowacyjnym rozwiązaniem narzędzia Flotman Driver jest wyposażenie go w wirtualny przełącznik. Pozwala on na przełączanie trybu jazdy na służbowy lub prywatny, bez konieczności montażu w samochodzie dodatkowego przełącznika. Dzięki tej możliwości, kierowca rozpoczynając podróż może samodzielnie określić, czy będzie ona wykonywana w ramach pracy, czy też nie. Przejrzysta historia trybu jazdy pozwoli mu natomiast łatwo podsumować oraz rozgraniczyć wszystkie przejazdy.

kontakt flotman

Oprócz tego, aplikacja wystawia również ocenę eco, obrazującą tendencję wzrostową lub malejącą w zakresie ekologicznej jazdy, a także pozycję pod tym kątem w rankingu pozostałych kierowców.

Podnoszenie umiejętności jazdy

Nowością, która wyróżnia Flotman Driver na tle wielu aplikacji dla kierowców służących głównie do pomiaru czasu pracy kierowcy jest też to, że dostarcza ona precyzyjnych informacji o stylu jego jazdy. Wśród analizowanych przez nią danych, znajdują się m.in. takie parametry, jak:

  • prędkość jazdy,
  • obroty silnika,
  • nacisk na pedał gazu,
  • gwałtowne przyspieszenie i hamowanie.

>> Sprawdź cennik, zobacz pakiet dla siebie >>

Dostęp do takich informacji pomaga ponieść świadomość kierowców oraz stwarza im całościowy obraz ich stylu prowadzenia samochodu. Samodzielna kontrola kluczowych parametrów pozwala natomiast wyeliminować niewłaściwe nawyki, a tym samym – podnieść bezpieczeństwo i kulturę jazdy. To jednak nie wszystko. Oprócz wyników osiąganych w ramach każdego z parametrów, aplikacja dla kierowców wystawia również ogólną ocenę ECO, stanowiącą wypadkową powyższych składowych. Dzięki temu jest on w stanie sam zidentyfikować elementy, nad którymi powinien popracować.

Zwiększenie odpowiedzialności za stan techniczny pojazdu

Eco-driving to nie tylko odpowiedni styl prowadzenia pojazdu. Niezwykle istotną rolę odgrywa również stan techniczny samochodu. W tej kwestii również pomocny okazuje się Flotman Driver. W jaki sposób? W pierwszej kolejności narzędzie to oferuje szereg istotnych informacji o pojeździe, takich jak m.in.: napięcie akumulatora, stan zapłonu, poziom paliwa czy aktualny przebieg. Dostęp do takich danych pozwala kierowcy szybko zdiagnozować stan samochodu oraz – w razie konieczności – podjąć odpowiednie działania naprawcze lub poinformować fleet managera o niepokojących symptomach.

Rozwiązanie to jest korzystne także z innego powodu. Poprzez przeniesienie odpowiedzialności za auto na kierowcę – stanowi skuteczne narzędzie motywacji oraz budowy zaangażowania pracowników w funkcjonowanie firmy

Kompleksowe zarządzanie flotą pojazdów wymaga działania na wielu szczeblach. Dlatego też poza kontrolą fleet managera, niezwykle istotna jest inicjatywa samych pracowników. Aplikacja dla kierowców Flotman Driver pozwala zwiększyć nie tylko kontrolę nad pojazdem, ale i motywację oraz zaangażowanie pracowników.

Pobierz aplikację Flotman Driver!

W celu korzystania z aplikacji Flotman Driver musisz być klientem Flotman i posiadać wykupiony pakiet kierowcy.

Nie jesteś jeszcze klientem Flotman? Jesteś zainteresowany naszą aplikacją? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej: handlowy@flotman.pl, tel. 12 446 28 00

Rozwiązanie dla Ciebie: Eco Drive - skuteczne narzędzie podnoszenia bezpieczeństwa kierowców

Aplikacja Flotman pomaga w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa i poprawy umiejętności oraz świadomości kierowców poprzez wykorzystanie funkcjonalności eco-drive połączonych z systemem grywalizacji (system ocen 1-6), systemem raportowym i wizualizacją danych (dashboard), co umożliwia szybkie reagowania na zmiany. Kierowcy zmieniając swoje złe nawyki zwiększają własne bezpieczeństwo. Jednocześnie zmniejszają przy tym szkodowość firmowej floty. Zmiana w sposobie korzystania z samochodu zmniejsza także znacząc koszty eksploatacyjne. Już w ciągu pierwszych kilku miesięcy widać poprawę stylu jazdy poprzez spadek kolizji drogowych o 41%, zmniejszenie liczby wypadków o 39%, a nawet spadek spalania o 12%. Bez względu na rodzaj floty wdrożenie systemu z eco-drive wpływa na podniesienie ekonomiki jazdy i obniżenie aspektów eksploatacyjnych o kilkanaście procent w skali roku. W systemie monitoringu GPS Flotman wykorzystano autorski system ocen. Można dzięki niemu nie tylko weryfikować jazdę pojedynczego kierowcy, ale także porównywać ich wyniki między sobą i nagradzać najlepszych.
Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami i poznaj ofertę! Wypełnij formularz

Jak oceniasz artykuł?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszy!