Blog

Aplikacja Flotman – nowa jakość zarządzania flotą pojazdów

14 lutego 2019 | Flotman | Kategorie: Aplikacja Flotman Trendy w zarządzaniu flotą Zastosowania systemów GPS Aplikacja Flotman 2.0

Zarządzanie flotą pojazdów i pracownikami to wyzwanie niejednokrotnie przekraczające możliwości jednego managera. Stąd też warto pomyśleć o tym, aby nieco usprawnić jego codzienną pracę. W jaki sposób? Z pomocą w tej kwestii przychodzi najnowsza wersja aplikacji Flotman. Dzięki wielu nowym i udoskonalonym funkcjonalnościom, zarządzanie flotą z jej pomocą jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Łatwy dostęp do informacji – klucz do sukcesu każdego przedsiębiorstwa

Niezakłócony dostęp do informacji oraz możliwość ich szybkiej analizy to obecnie nie tyle główny składnik konkurencyjności, co podstawowy krok do przetrwania każdej firmy funkcjonującej w obszarze wirtualnym. Stąd też przejrzysta wizualizacja danych oraz możliwość ich efektywnego przetwarzania to podstawa, na której oparta została najnowsza wersji aplikacji Flotman. Jej udoskonalony moduł Business Intelligence umożliwia pogłębioną analizę informacji, zgrupowanych w cztery podstawowe aktywności pojazdu:

  • jazda – informacje o przebytej trasie i wszystkich punktach odwiedzonych przez kierowców, jak i przejechanych przez nich strefach,
  • parking – dokładne miejsce i długość parkowania konkretnego pojazdu,
  • postój – całkowity czas postoju kierowcy, widoczny także przy włączonym silniku,
  • holowanie – informacje o każdej awarii pojazdu czy jego transportowaniu np. promem.

Pochodzące z różnych źródeł dane są systematycznie uzupełniane i standaryzowane, co tworzy bogate repozytorium informacji ujętych w przejrzystych i przyjaznych raportach.

Poznaj skuteczne rozwiązania Flotman

Inteligentne raportowanie i konfiguracja danych

Gotowe zestawienia informacji to jednak nie wszystko. Oprócz możliwości dogłębnej analizy raportów, aplikacja Flotman pozwala również na ich dowolne konfigurowanie oraz tworzenie zaawansowanych dashboard’ów, spersonalizowanych pod kątem każdego kierowcy. Obok tego pozwala także na profilowanie zgromadzonych danych pod kątem potrzebnych informacji. Stąd przykładowo dashboard Eco Driver zawiera szczegółowe zestawienie wyników eco, skoncentrowanych wyłącznie na poszczególnych parametrach, jak np. obroty silnika czy spalanie.

Aplikacja Flotman 2.0 screen

To jednak niejedyne rozwiązanie. Szybki dostęp do potrzebnych informacji można zyskać także z raportów ogólnych, dzięki nieograniczonym możliwościom ich filtrowania. Opcja grupowania oraz tworzenia podsumowań pozwala natomiast wyciągać trafne wnioski oraz przekuć informacje na konkretną wiedzę praktyczną. Łatwość konfiguracji sprawia, że dotychczas długotrwały proces przygotowania raportów został znacznie skrócony, przez możliwość edytowania lub aktualizacji już istniejących.

Dashboard – wizualizacja celów i trendów

Na ekranie startowym (w miejscu dotychczasowego zestawienia kierowców wraz z czasem ich jazdy, przejechanymi kilometrami i godziną uruchomienia pojazdów)  pojawia się obecnie przejrzysty i czytelny dashboard. Znajdujące się w nim wskaźniki i informacje dotyczące floty zaprezentowane są w syntetyczny sposób, co umożliwia szybkie zapoznanie się z ich treścią. Spersonalizowane dashboard’y pomagają dostrzegać trendy oraz w czas diagnozować wszelkie zagrożenia. To natomiast ułatwia tworzenie długofalowej strategii polityki flotowej oraz podejmowanie najlepszych decyzji.

Dzięki możliwości stworzenia indywidualnych dashoboard’ów dla konkretnych kierowców, manager zyskuje wpływ na to, jakie dane widzą poszczególni pracownicy.

 

>> Sprawdź cennik aplikacji Flotman, zobacz pakiet dla siebie >>

Rozszerzony moduł mapowy

Jedną z największych trudności w efektywnym zarządzaniu flotą pojazdów są niedokładne lub niezaktualizowane mapy. Dzięki najnowszej wersji aplikacji Flotman nie ma potrzeby dłużej przejmować się tym problemem. Dostępność dwóch modułów – Targeo i OpenStreetMap – pozwala dobrać mapę odpowiednio do potrzeb i predyspozycji użytkownika oraz swobodnie przełączać się między operatorami. Funkcja ta znacznie zwiększa wydajność zarządzania flotą, niezależnie od jej całkowitej wielkości.

Efektywność kontroli podnosi także dokładna wizualizacja oraz możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym pojazdu i wszystkich jego aktywnych parametrów. To jednak nie wszystko. Nowa wersja aplikacji oferuje bowiem także całkiem nową jakość w dotychczasowym sposobie podglądania pojazdów. Wystarczy jeden przycisk, aby uzyskać szczegółową historię tras samochodu – włącznie z postojami czy parkingami. Wszystkie dostępne aktywności można łatwo sortować po dacie czy wyszukiwać po konkretnym zdarzeniu. Funkcja animowania trasy pozwala natomiast odtworzyć ją w formie graficznej, bez konieczności samodzielnego śledzenia na mapie.

Zarządzanie kontami użytkowników

Zarządzanie flotą pojazdów oraz kierowcami nie ogranicza się do nadzorowania ich aktywności na drogach, ale także w rzeczywistości wirtualnej. Rozwinięcie aplikacji w tym aspekcie stanowi odpowiedź na jedno z największych oczekiwań użytkowników. Rozbudowane uprawnienia administratora dają managerowi możliwość samodzielnego dodawania do systemu nowych użytkowników, przydzielania im opcji dostępu do poszczególnych obszarów aplikacji oraz konfiguracji ustawień wewnątrz konta.

Przejrzysty, przyjazny interfejs

Nowa wersja aplikacji Flotman to nie tylko nowe, rozszerzone funkcjonalności, ale także nowy wygląd np. górny pasek w panelu administracyjnym nie pełni już roli nawigacyjnej. Funkcję tą przejęło menu boczne. To wszystko sprawia, że obsługa aplikacji jest szybka i intuicyjna.