Monitoring GPS pojazdów - jak działa?

Monitoring GPS to nie tylko określanie lokalizacji pojazdów. Lokalizatory Flotman są w stanie określić położenie samochodu z dokładnością nawet do 5 metrów – to tylko jeden z wielu parametrów jazdy, który pomożemy Ci kontrolować. Nasze urządzenia dają Ci możliwość podpięcia lokalizatorów do dowolnych czujników, z których zamierzasz zbierać dane. Funkcja kompleksowego monitorowania i raportowania danych oraz możliwość zdalnej kontroli floty samochodowej przy użyciu urządzeń mobilnych czyni system Flotman jednym z najpopularniejszych narzędzi do nadzoru floty w Polsce.

Oferowany przez nas monitoring pojazdów oparty jest na dwóch kluczowych technologiach – GPS oraz GSM. Pierwsza bazuje na danych satelitarnych. To one określają pozycję Twojego pojazdu. Po otrzymaniu tych informacji urządzenie GPS szczegółowo je analizuje i przetwarza. Następnie zaś, za pośrednictwem sieci komórkowej przesyła je do serwerów. Specjalistyczne oprogramowanie serwerowe filtruje otrzymane dane i zapisuje je bezpośrednio w Twojej bazie. W ten sposób otrzymujesz dokładną geolokalizację pojazdów, którą możesz kontrolować w dowolnym momencie – także za pośrednictwem urządzeń mobilnych. To jednak nie wszystko, co możemy Ci zaoferować w ramach usługi monitoring GPS Flotman.

Skuteczna kontrola floty samochodowej

Męczy Cię konieczność pamiętania o terminowych przeglądach pojazdów, kontrolowania ich stanu technicznego czy dat ubezpieczenia? Zrobimy to za Ciebie! W ramach monitorowania pojazdów GPS nasz system pomoże Ci w zadaniach związanych z obsługa serwisową Twoich pojazdów. Możesz m.in. gromadzić i kontrolować informacje o datach przeglądów serwisowych lub rejestracyjnych czy końcowych terminach pakietów ubezpieczeniowych.

W systemie Flotman samodzielnie decydujesz o tym, na monitorowaniu których parametrów najbardziej Ci zależy. Podpięcie lokalizatora GPS pod magistralę CAN pozwoli Ci kontrolować m.in.:

monitoring GPS we flocie

stan pracy silnika

monitorowanie pojazdów GPS

przebieg pojazdu

monitoring GPS floty

obroty silnika

monitoring GPS pojazdów - Flotman

zużycia paliwa

monitorowanie GPS floty

prędkość pojazdu

monitoring GPS floty - Flotman

stan kontrolek

GPS w samochodzie

eco driving

monitoring GPS - Flotman

prędkość pojazdu

Możliwość podłączenia systemu identyfikacji pozwoli Ci w przejrzysty sposób generować dane związane z konkretnym pracownikiem, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić np. jak długo i z jaka prędkością poruszał się danym pojazdem.

Dzięki systemom GPS Flotman będziesz też stale wiedział, w jakim kierunku aktualnie zmierza Twój pojazd, z jaką prędkością się porusza i ile ma paliwa w baku. W przypadku ewentualnych nieprawidłowości nasz system powiadomi Cię o tym powiadomieniem w aplikacji lub przez SMS, co znacznie ułatwi Ci skuteczną kontrolę floty samochodowej.

Monitoring pojazdów GPS to platforma edukacji pracowników

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich kierowców? Chcesz jednocześnie podnieść ich efektywność? Monitoring GPS Flotman łatwo i efektywnie pozwoli Ci wpłynąć na te parametry, które mają zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i mogą pomóc poprawić ich styl jazdy. Jednocześnie zyskasz narzędzie motywacyjne dla swoich pracowników.

Montując lokalizatory GPS w samochodach, zapewniasz sobie stały dostęp do informacji na temat parametrów jazdy każdego kierowcy w Twojej flocie. Nasz system pozwoli Ci na bieżąco śledzić parametry jazdy takie jak:

  • prędkość pojazdu,
  • obroty silnika,
  • gwałtowne przyspieszenia,
  • nagłe hamowania,
  • dane z systemów ABS i ESP,
  • to, czy Twój kierowca ma zapięte pasy bezpieczeństwa.

Informacje te pozwolą Ci podnieść skuteczność dotychczasowej polityki flotowej Twojej firmy, wyeliminować błędy kierowców oraz zadbać o ekonomiczną, a przede wszystkim oszczędną jazdę. Dane z urządzeń monitorujących Flotman trafiają nie tylko do menedżerów odpowiedzialnych za kontrolę floty samochodowej, ale i do samych kierowców. Dzięki nim będą oni mogli znacznie łatwiej dostrzec najczęściej popełniane przez siebie błędy oraz złe nawyki, a następnie je wyeliminować. System Flotman sprawi, że Twoi pracownicy sami dostrzegą korzyści ekonomicznej i bezpiecznej jazdy. Osiągany w ten sposób efekt samokontroli przekłada się nie tylko na terminowość i efektywność wykonywanych zadań, ale i znaczną redukcję spalania, a co za tym idzie – wyraźne zmniejszenie wydatków na paliwo, czy serwis.

monitoring GPS
monitoring GPS pojazdów

Monitoring pojazdów jako skuteczne narzędzie motywacji

Zmotywowany i zaangażowany w pracę pracownicy to podstawa sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Wiemy o tym z własnego doświadczenia, dlatego oferujemy Ci narzędzia, które sprawią, że Twoi pracownicy sami będą dążyli do podnoszenia swej efektywności. Monitoring Flotman wykorzystuje autorskie rozwiązanie systemu ocen, które poprzez lokalizatory GPS w samochodzie (osobowym, ciężarowym, budowlanym) nie tylko weryfikuje jazdę każdego kierowcy z osobna, ale i zestawia jego wyniki z innymi. Rozwiązanie to – oparte na regułach grywalizacji – znacznie ułatwi Ci kontrolę floty samochodowej oraz pozwoli efektywniej wykorzystać możliwości każdego pracownika.

Eco-driving możesz wykorzystać jako narzędzie pomocne w motywowaniu pracowników i nagradzać za wyniki eco tych najlepszych. Twoja decyzja o montażu w samochodach służbowych monitoringu GPS pojazdów to także sygnał dla Twoich kierowców, że zależy Ci na ich bezpieczeństwie, zadowoleniu i komforcie pracy.

Tańsza eksploatacja floty pojazdów

Szukasz źródła oszczędności dla swojej firmy? Dzięki monitoringowi GPS Flotman przekonasz się, że eksploatacja floty nie musi być kosztowna. Już po krótkim czasie użytkowania naszych urządzeń GPS w samochodzie nie tylko zyskasz zwrot kosztów inwestycji, ale i wygenerujesz dodatkowe oszczędności. Dzięki oznaczeniu na mapie punktów zdefiniowanych ułatwisz swoim kierowcom pracę i wyeliminujesz nadmiar kilometrów będący skutkiem braku optymalizacji tras.

Dane z systemu eco-driving pozwolą Ci samemu ocenić, czy niewłaściwy styl jazdy Twoich kierowców przyczynia się do zbyt wysokich kosztów serwisowych. Jeśli tak – system Flotman „nauczy” ich ekonomicznej i bezpiecznej jazdy. Spore oszczędności, lojalny i zmotywowany zespół oraz wizerunek nowoczesnej firmy. To w skrócie najważniejsze korzyści, jakie osiągniesz dzięki monitorowaniu GPS marki Flotman

Nasza praktyka pokazuje, że monitoring pojazdów GPS i związany z nim całościowy nadzór nad flotą nie musi być trudnym i kosztownym przedsięwzięciem – przekonaj się o tym na własnych pojazdach! Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi. Siedziba naszej firmy znajduje się w Krakowie, ale działamy prężnie na terenie całej Polski. Posiadamy autoryzowaną sieć montażu oraz mobilne zespoły montażowe na terenie całego kraju.

Wypełnij formularz,
nasi specjaliści skontaktują się z Tobą!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Flotman Sp. z o.o. informacji marketingowych i handlowych z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i za pośrednictwem automatycznych systemów wywołujących. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Flotman Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 1219 z późn. zm.). *.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Flotman Sp. z o.o. poradników, raportów, informacji, case studies, newslettera oraz innych ciekawych artykułów z wykorzystaniem łączności elektronicznej tj. poczty elektronicznej, telefonu, sms. *.

* Flotman sp. z o.o. potrzebuje danych, aby przygotować dla Ciebie ofertę i przesyłać wiadomości z newslettera.

* To pole jest wymagane

Zaufali nam

Zobacz listę klientów którzy zaufali rozwiązaniom Flotman

logo empik
logo armatura
logo vifon
logo konspol
logo jbb
logo pamapol