Blog

Montaż lokalizatora GPS w pojeździe — co zyska pracownik i pracodawca?

25 października 2023 | Flotman | Kategorie: Bez kategorii montaz-gps-w-samochodzie

Zarządzanie flotą pojazdów staje się coraz bardziej wymagające. W związku z tym wiele firm sięga po zaawansowane lokalizatory GPS, których ceny są dziś bardzo przystępne. Montaż takiego urządzenia w samochodzie służbowym może przynieść liczne korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. W tym artykule postaramy się przekonać Cię, dlaczego jest to najlepsza inwestycja w efektywność i bezpieczeństwo floty pojazdów.

Lokalizatory GPS — co to za urządzenia?

Na początek warto zacząć od definicji. Lokalizatory to niewielkie urządzenia, które umożliwiają dokładne śledzenie położenia pojazdu w czasie rzeczywistym. Wszystko za pomocą systemu nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System), wyróżniającej się dokładnością do 5 metrów.

Urządzenia te są powszechnie wykorzystywane w samochodach służbowych, by:

 • monitorować ich ruch,
 • kontrolować zużycie paliwa,
 • zarządzać trasami.

W zależności od sposobu podłączenia do pojazdu, zakresu funkcji, ale także ceny, wyróżnia się dwa główne rodzaje lokalizatorów:

 1. ZSL (Zintegrowany System Lokalizacji),
 2. OBU (On-Board Unit).

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda montaż lokalizatora GPS w samochodzie oraz poznać cenę takiej usługi, koniecznie sprawdź nasz artykuł pt. „Jaki lokalizator do samochodu wybrać?”.

montaz-lokalizatora-gps

Montaż lokalizatora GPS — poznaj korzyści dla firm flotowych

Korzyści z montażu lokalizatorów w pojazdach służbowych są nieocenione i niezaprzeczalne. Wśród najważniejszych warto wymienić:

Śledzenie pojazdu

 • Lokalizatory GPS pozwalają na bieżąco monitorować położenie pojazdu w czasie rzeczywistym, co zapewnia efektywne zarządzanie flotą i reagowanie na zmienne sytuacje.
 • Pracodawcy mogą śledzić, czy kierowcy przestrzegają tras i harmonogramu pracy.

Optymalizację trasy

 • Dzięki lokalizatorom GPS możesz wyznaczać najkrótsze trasy, co przekłada się na oszczędność czasu i redukcję kosztów paliwa.
 • Dostęp do danych dotyczących warunków na drogach pozwala unikać korków i zatorów, co z kolei wpływa na płynność działań i dostaw.

Oszczędności finansowe

 • Poprawa efektywności floty przekłada się na niższe koszty paliwa.
 • W przypadku kradzieży samochodu, lokalizator GPS może znacznie przyspieszyć proces odnalezienia pojazdu i zminimalizować czas przestoju, co ma istotne znaczenie w przypadku działalności flotowej.

gps-w-samochodzie-sluzbowym-cena

Zalety montażu lokalizatorów GPS z perspektywy pracowników

Zalety montażu lokalizatorów GPS z perspektywy pracowników są istotne i mogą znacząco wpłynąć na komfort oraz efektywność ich pracy:

 • Większa produktywność: kierowcy mogą planować swoje trasy w sposób bardziej efektywny, co pozwala na wykonanie większej liczby zadań w ciągu dnia.
 • Mniej stresu: eliminowanie niepewności związanej z trasą i położeniem pojazdu może pomóc pracownikom w ograniczeniu stresu związanego z pracą. Dzięki montażowi lokalizatorów podróże stają się bardziej przewidywalne i komfortowe.
 • Szybsza pomoc w sytuacjach awaryjnych: w przypadku wypadku lub awarii samochodu służbowego, lokalizator GPS może przyspieszyć akcję ratunkową, co jest niezwykle istotne dla zdrowia i życia.

Cena montażu lokalizatora GPS

Ile kosztuje montaż lokalizatora GPS w samochodzie służbowym? Cena może różnić się w zależności od modelu urządzenia i zakresu usług. Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści zarówno firmom flotowym, jak i pracownikom. Jeśli chcesz wykorzystać pełen potencjał tych urządzeń, zapoznaj się z ofertą firmy Flotman.

Jako producent rozwiązań telematycznych oferujemy zaawansowane lokalizatory GPS oraz kompleksowe systemy zarządzania flotą pojazdów. Dzięki naszym rozwiązaniom możesz skorzystać z pełnej kontroli nad pojazdami służbowymi i efektywnie zarządzać działaniami floty!

Koniecznie sprawdź: „Monitoring GPS pojazdów — jak działa?”.