Blog

Zdalne odcięcie zapłonu — kontroluj trasy swoich kierowców

26 stycznia 2022 | Flotman | Kategorie: Trendy w zarządzaniu flotą zdalne-odciecie-zaplonu-flotman

Istnieje wiele sposobów na to, aby lepiej kontrolować trasy pokonywane przez kierowców. Jednym z nich jest zdalne odcięcie zapłonu — rozwiązanie to pomaga zabezpieczyć służbowy samochód przed potencjalną kradzieżą, ale także nieuczciwymi praktykami ze strony pracowników. Sprawdź, w jaki sposób możesz wdrożyć to narzędzie w swojej flocie!

Zdalne odcięcie zapłonu — niezawodny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa pojazdów flotowych

Przekaźnik zdalnego odcięcia zapłonu to niewielki moduł, który podłączany jest pod magistralę CAN w pojeździe i zsynchronizowany z urządzeniem lokalizacyjnym ZSL. Na czym polega jego działanie? W przypadku wykrycia nieautoryzowanej próby odpalenia silnika, kradzieży lub innych niepożądanych działań, następuje zdalne odcięcie zapłonu. Pojazd zostaje wówczas unieruchomiony i niemożliwy jest jego rozruch. Blokada rozrusznika może zostać zdjęta wyłącznie przez fleet managera bądź pracownika posiadającego odpowiednie uprawnienia.

gps-z-odcieciem-zaplonu

Moduł przekaźnikowy ma niewielkie rozmiary i montowany jest pod maską, dzięki czemu niemożliwe jest jego ręczne usunięcie przez niepowołane osoby. Rozwiązanie to jest trwałe i skuteczne, pozwala przeciwdziałać nieuczciwym praktykom ze strony kierowców bądź osób trzecich. Zdalne odcięcie zapłonu to funkcja bardzo przydatna również dla właścicieli wypożyczalni. Sprawdzi się ona w sytuacji, gdy klienci nie zapłacili za wynajem lub nie oddali pojazdu na czas określony w umowie.

Flotman — system GPS z odcięciem zapłonu

Urządzenia telematyczne działające w oparciu o system GPS Flotman dają właścicielowi floty całkowitą kontrolę nad poszczególnymi pojazdami. Poprzez aplikację możesz wyłączyć obwody elektryczne samochodu odpowiedzialne m.in. za pompę paliwa czy zapłon — niezależnie od lokalizacji. Urządzenia GPS z odcięciem zapłonu otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie ochrony przed kradzieżą. Nasze rozwiązanie stanowi skuteczną ochronę przed kopiowaniem kluczy czy zdalnych kart RFID używanych w systemie  ERS (Engine Remote Start).

zdalne-odciecie-zaplonu

Należy dodać, że unieruchomienie silnika możliwe jest wyłącznie podczas postoju, co pozwala uniknąć niebezpiecznej sytuacji na drodze. Korzystanie z systemu GPS z odcięciem zapłonu jest w pełni legalne i zgodne z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej. Zamontowanie zabezpieczenia potwierdzone jest odpowiednim dokumentem, który następnie przesyłamy firmie ubezpieczeniowej.

Zdalne odcięcie zapłonu a optymalizacja kosztów na paliwo

Mając na uwadze rosnące ceny paliw, GPS z odcięciem zapłonu może być skutecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o optymalizację wydatków na paliwo, które stanowią nawet 30% wszystkich kosztów ponoszonych co miesiąc przez fleet managerów. Kontrolując trasy swoich kierowców, unikniesz nadużyć z ich strony, takich jak m.in. wykorzystywanie służbowych pojazdów do prywatnych celów, wybieranie dłuższych tras czy poruszanie się niezgodnie z zasadami ekonomicznej jazdy (eco-driving).

Wraz ze wdrożeniem w swojej firmie systemu telematycznego Flotman, zyskasz wiele dodatkowych korzyści, m.in.:

  • kontrolę nad tymi parametrami jazdy kierowców,
  • monitoring samochodów w czasie rzeczywistym
  • dostęp do historii tankowań oraz spalania pojazdu,
  • dostęp do historii przebytych tras i odwiedzonych punktów,
  • powiadomienia o próbie kradzieży paliwa,
  • możliwość synchronizacji wybranego urządzenia z usługą e-TOLL.

Urządzenia GPS z odcięciem zapłonu możesz zamówić w pakietach BASIC, STANDARD I PROFESSIONAL (w ramach zakupu lub leasingu).