Blog

Zabezpieczenie maszyn rolniczych przed kradzieżą

10 maja 2022 | Flotman | Kategorie: Nowe Technologie sprzet-rolniczy-zabezpiecznie-przed-kradzieza

Posiadając maszyny rolnicze, powinieneś pamiętać o ich właściwej ochronie. Doświadczony włamywacz bez problemu poradzi sobie z kradzieżą każdego pojazdu, dlatego warto zainwestować w indywidualne zabezpieczenia drogich maszyn rolniczych. Jakie rozwiązanie będzie najskuteczniejsze? Podpowiadamy!

Sprzęt rolniczy nierzadko osiąga pułap cenowy luksusowych samochodów, dlatego coraz częściej pada on łupem złodziei. Sprawy nie ułatwia fakt, że włamywacze szybko uczą się rozpracowywania nawet najbardziej skomplikowanych, fabrycznych zabezpieczeń. Jak zabezpieczyć ciągnik przed kradzieżą, aby nie narazić się na duże straty finansowe? Istnieje parę rozwiązań, które mogą skutecznie przepędzić złodziei-amatorów. W przypadku doświadczonego rabusia, konieczne będzie jednak zainwestowanie w bardziej rozbudowane narzędzie, jakim jest system telematyczny.

Jak-zabezpieczyc-ciagnik-przed-kradzieza

Jak zabezpieczyć ciągnik przed kradzieżą?

Eksperci specjalizujący się w tematach zabezpieczeń są zgodni co do tego, że rozwiązania oferowane fabrycznie przez producentów maszyn są niewystarczające, aby powstrzymać włamywaczy przed ich kradzieżą. Immobilizery, indywidualne zamki i  systemy alarmowe — wszystkie te narzędzia stosowane są taśmowo i doskonale znane złodziejom, przez co nie stanowią właściwie żadnej bariery antykradzieżowej.

Zabezpieczenie maszyn rolniczych warto rozpocząć od ich ogrodzenia i zamontowania monitoringu wraz z lampą LED wyposażoną w czujnik ruchu. O ile złodziejowi uda się odpalić silnik pojazdu, o tyle solidna brama może zniweczyć jego plany. Materiał zarejestrowany przez kamery może stanowić dowód w sprawie, jednak rzadko kiedy ma ona szczęśliwy finał.

Jak zatem najlepiej zadbać o sprzęt rolniczy? Zabezpieczenie przed kradzieżą oferowane przez firmy flotowe to skuteczne rozwiązanie w walce z przestępcami. Nawet jeśli nie powstrzyma ono rabusia przed dokonaniem kradzieży, to dostarczy ważnych informacji odnośnie do jego aktualnej lokalizacji.

Dowiedz się również Dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS i kontrolować swoje samochody?”.

System telematyczny Flotman — zabezpiecz swój sprzęt rolniczy

System telematyczny Flotman to nowoczesne narzędzie, które ma za zadanie ułatwić zdalne monitorowanie pracy maszyny i przesyłać dane do komputera właściciela. Synchronizując go z przekaźnikiem zdalnego odcięcia zapłonu, jesteś w stanie unieruchomić pojazd w przypadku wykrycia nieautoryzowanego dostępu. Tego rodzaju moduł przekaźnikowy ukryty jest pod maską, więc potencjalny włamywacz go nie dostrzeże.

Co więcej, system telematyczny działa w czasie rzeczywistym, dzięki czemu, jako właściciel maszyn rolniczych, możesz od razu zareagować w przypadku próby kradzieży. Korzystanie z takiego narzędzia jest w Polsce całkowicie legalnie i bezpieczne. Odcięcie zapłonu ma miejsce wyłącznie podczas postoju.

Kiedy fabryczne zabezpieczenia to za mało

Wiesz już, jak zabezpieczyć ciągnik przed kradzieżą. Choć nie istnieje w stu procentach skuteczne rozwiązanie, dzięki odpowiednim narzędziom jesteś w stanie uprzykrzyć życie złodziejom, a także szybciej odzyskać swoje mienie, jeśli dojdzie do rabunku.

W przypadku specjalistycznych maszyn rolniczych o bardzo dużej wartości warto pomyśleć o systemie telematycznym jeszcze na etapie ich zakupu. Urządzenia GPS z odcięciem zapłonu zamówisz w pakietach:

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszymi przedstawicielami, którzy udzielą niezbędnych informacji na temat działania systemu telematycznego oraz jego dodatkowych funkcjonalności.