Blog

Wpływ montażu lokalizatora GPS na realizację zlecenia transportowego

20 kwietnia 2022 | Flotman | Kategorie: Zastosowania systemów GPS wplyw-montazu-lokalizatora-gps-na-realizacje-zlecenia-transportowego

Montaż lokalizatora GPS w służbowych pojazdach jest prosty i szybki, a co najważniejsze – niesie ze sobą mnóstwo wymiernych korzyści. Systemy telematyczne zapewniają kompleksowy monitoring floty w czasie rzeczywistym, co pozwala m.in. sprawniej realizować zlecenie transportowe. Sprawdź, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Każdy fleet manager doskonale wie, że utrzymanie floty pojazdów wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Wdrożenie systemu telematycznego pozwala na lepszą optymalizację kosztów i generowanie realnych oszczędności. Wśród najważniejszych zalet systemu telematycznego wymienia się przede wszystkim możliwość kontroli zużycia paliwa i czasu pracy kierowców, jednak lista korzyści związana z montażem lokalizatorów w firmowych pojazdach jest znacznie dłuższa.

lokalizator-gps

Montaż lokalizatora GPS a realizacja zlecenia transportowego

Montaż lokalizatora GPS a realizacja zlecenia transportowego – taka fraza coraz częściej pojawia się w wynikach wyszukiwarek internetowych. W dobie szalejącej inflacji i rosnących cen paliw nie powinno to jednak nikogo dziwić. Obecnie trudno wyobrazić sobie skuteczne i kompleksowe zarządzania flotą pojazdów bez nowoczesnych rozwiązań telematycznych.

Systemy trackingu GPS (Global Positioning System) i monitoringu pojazdów oraz ładunków to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla firm transportowych. Właściwie dobrane systemy telematyczne pozwalają nie tylko znacząco usprawnić codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim umożliwiają osiągnięcie wymiernych korzyści w wielu różnych obszarach.

Poznaj najważniejsze zalety ze wdrożenia odpowiednio dopasowanych rozwiązań telematycznych!

Rzetelna wiedza na temat aktualnej pozycji pojazdu

System telematyczny daje fleet managerowi dostęp do wielu danych dotyczących aktualnej lokalizacji danego pojazdu. Co więcej, w każdej chwili można przejrzeć jego historię, aby wiedzieć, jaką drogą się przemieszczał. Dzięki funkcji śledzenia pojazdu sprawdzisz, czy towar został dostarczony na miejsce, a także unikniesz przestojów i wyeliminujesz ryzyko pustych przebiegów.

Obniżenie kosztów paliwa

Szacuje się, że wdrożenie systemu telematycznego przynosi realne oszczędności w postaci redukcji zużycia paliwa o nawet kilkadziesiąt procent. Nie jest to mało, biorąc pod uwagę fakt, że koszt benzyny stanowi ogromną część wydatków ponoszonych przez firmy transportowe. Lokalizator GPS zsynchronizowany z komputerem pokładowym informuje m.in. o:

  • parametrach technicznych i stanie danego pojazdu,
  • stylu jazdy kierowców,
  • wykorzystywaniu służbowego pojazdu do prywatnych celów.

Nieekonomiczna jazda, gwałtowne hamowanie lub nagłe przyspieszanie, poruszanie się wadliwym pojazdem, czy w końcu obciążenie samochodu zbyt dużym ładunkiem – wszystko to wpływa na proces spalania. Kompleksowa analiza wszystkich tych parametrów pozwoli fleet managerowi skutecznie zoptymalizować wydatki na paliwo.

Przyspieszenie dostaw

System telematyczny w czasie rzeczywistym informuje uczestnika ruchu o nieprzewidzianych sytuacjach na drodze, takich jak:

  • korek,
  • stłuczka,
  • blokada.

Dysponując taką wiedzą, Twój kierowca będzie mógł z łatwością wyznaczyć inną trasę lub objazd. W ten sposób wyślesz samochód w docelowe miejsce, najszybciej jak to możliwe, unikając opóźnień w dostawie.

lokalizator-gps-a-realizacja-zlecenia-transportowego

System telematyczny Flotman zlecenia transportowe pod kontrolą

Jeśli jako fleet manager chcesz sprawniej realizować zlecenie transportowe, postaw na narzędzia telematyczne marki Flotman. Oprócz obniżenia kosztów paliwa i przyspieszenia dostaw, urządzenie GPS pozwoli Ci szybciej reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w dostawach. Co więcej, wdrażając system telematyczny Flotman unikniesz ryzyka kradzieży paliwa oraz wyeliminujesz nieuczciwe praktyki ze strony swoich kierowców.

Bierzesz samochód w leasing dla pracownika? Sprawdź, jakich potrzebujesz dokumentów.

zarzadzanie-flota-flotman