Blog

Posiadasz wypożyczalnię samochodów i chcesz kontrolować lokalizacje swoich pojazdów? Zainwestuj w ukryty monitoring GPS

26 listopada 2021 | Flotman | Kategorie: e-TOLL ukryty-monitoring-GPS-w-samochodach-z-wypozyczalni

Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością, jednak ich właściciele muszą mierzyć się z różnymi trudnościami, takimi jak niefrasobliwa jazda klientów czy wypożyczenie auta na fałszywe dokumenty. Istnieje jednak sposób, który pozwoli ograniczyć te nadużycia – jest nim ukryty monitoring GPS.

Systemy telematyczne działają w oparciu o komunikację bezprzewodową. Dzięki swoim rozbudowanym funkcjom świetnie sprawdzą się one jako narzędzie do kontrolowania służbowych pojazdów. Montując pod maską samochodu specjalne bezobsługowe urządzenie (Zewnętrzny System Lokalizacyjny), możesz mieć wgląd we wszystkie najważniejsze parametry jazdy poszczególnych kierowców. W ten sposób jako właściciel floty będziesz wiedział, gdzie dokładnie znajduje się wypożyczone przez klienta auto i czy nie zostało ono przez niego przywłaszczone.

Wdrożenie ukrytego monitoringu GPS – korzyści

Ukryty monitoring GPS gromadzi i automatycznie przesyła do operatora dane dotyczące:

  • przejechanych tras,
  • miejsc postoju,
  • stylu jazdy.

W przypadku niepożądanych zdarzeń, takich jak m.in. awaria, kolizja czy kradzież, do właściciela floty wysłany zostaje stosowny alert. Wezwanie służb zajmuje wtedy mniej czasu, co pozwala ograniczyć do minimum straty związane z długą niedostępnością konkretnego pojazdu.

System telematyczny Flotman rejestruje także nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego takich jak:

  • niebezpieczne manewry na drogach,
  • przekraczanie prędkości.

Dzięki możliwości podpięcia go pod magistralę CAN masz również dostęp do historii tankowań oraz spalania pojazdu, co pozwala łatwo dostrzec wszelkie ubytki. Większa kontrola nad parametrami jazdy to też większa oszczędność paliwa. Mając świadomość, który z kierowców porusza się samochodem w nieprawidłowy sposób, jesteś w stanie reagować na nadużycia i ograniczyć nieuczciwe praktyki.

Urządzenie telematyczne ZSL — praktyczne i dyskretne rozwiązanie

Urządzenie ZSL to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Świadczy o tym m.in. fakt, iż dane uzyskane  z monitoringu umożliwiają edycję i dopracowanie zapisów umownych z klientami wypożyczalni. Jego instalacja jest niezwykle dyskretna, ale warto pamiętać o tym, aby została przeprowadzona przez doświadczonego serwisanta. Dzięki ukryciu monitoringu wewnątrz pojazdu na stałe, jego nieautoryzowane odłączenie jest praktycznie niemożliwe. Lokalizacja montażu nadajnika jest dokładnie konsultowana z właścicielem floty, a każda  próba jego odłączenia wiąże się z poinformowaniem o tym fakcie fleet managera, który podejmuje odpowiednie kroki.

Pod ukryty monitoring GPS w samochodach z wypożyczalni można podpiąć przekaźnik zdalnego odcięcia zapłonu. W przypadku wykrycia niepożądanych działań ze strony kierowcy pozwala to  w łatwy sposób unieruchomić silnik pojazdu. Taka opcja jest legalna, bezpieczna i w pełni zgodna z dyrektywami Unii Europejskiej – blokada zapłonu następuje wyłącznie w trakcie postoju.

Ukryty monitoring GPS w samochodach z wypożyczalni — efektywne zarządzanie flotą

Zainteresowanie systemami telematycznymi rośnie z roku na rok i fakt ten nie powinien nikogo dziwić. Ukryty monitoring GPS może znacząco pomóc w prowadzeniu wypożyczalni — zarówno w kontekście kompleksowej kontroli floty, jak i redukcji kosztów. Nawet jeśli masz całkowite zaufanie do swoich klientów, lepiej kontrolować sposób, w jaki eksploatowane są pojazdy, niż narazić się na niemałe straty finansowe w związku z nieuczciwymi praktykami.

Warto więc już dziś wyjść naprzeciw nowym technologiom i wdrożyć w swojej firmie system telematyczny Flotman. Urządzenia ZSL (wraz z usługą montażu) możesz zamówić w pakietach BASIC, STANDARD I PROFESSIONAL (w ramach zakupu lub leasingu).

Poznaj także: 4 sposoby na kontrolowanie przejazdów prywatnych służbowym samochodem.