Posiadasz pracowników mobilnych? Poznaj moduł zdalnego przekazywania pojazdów
Mobilność we flocie jest ważnym elementem działalności wielu firm transportowych. Pracownicy, którzy często poruszają się po różnych lokalizacjach, wymagają rozwiązań, które umożliwią im płynne i bezproblemowe korzystanie z pojazdów. Jednym z takich narzędzi jest moduł zdalnego przekazywania pojazdów, będący integralną częścią systemów zarządzania flotą. Dowiedz się o nim więcej!
Czym jest moduł zdalnego przekazywania pojazdów?
Jest to innowacyjne narzędzie w obszarze zarządzania flotą, pozwalające na bezkontaktowe przekazanie pojazdu między pracownikami, eliminując konieczność fizycznej wymiany kluczy i dokumentów. Cały proces można przeprowadzić na odległość, co minimalizuje przestoje i zwiększa efektywność.
Działanie modułu zdalnego przekazywania pojazdów jest więc w praktyce bardzo proste. Kierowca, który chce to zrobić, loguje się do aplikacji mobilnej lub panelu internetowego i wypełnia krótki formularz. Znajdują się w nim się informacje o:
- stanie pojazdu,
- typie opon (zimowe, letnie, całoroczne),
- ewentualnych usterkach
- przebiegu.
Następnie drugi kierowca, który ma przejąć pojazd, otrzymuje powiadomienie w systemie o możliwości odbioru. Po zalogowaniu się do aplikacji lub panelu może potwierdzić odbiór i uzyskać pełen dostęp do zasobów samochodu, w tym cyfrowego klucza, który umożliwia jego otwarcie.
Być może zainteresuje Cię też: Podnoszenie efektywności pracy kierowcy: strategie i narzędzia
Asystent flotowy dla mobilnych kierowców
Dzięki funkcjom śledzenia i monitorowania system zarządzania flotą Flotman z modułem zdalnego przekazywania pojazdów zapewnia większą kontrolę nad ich stanem, dostarczając cennych informacji dotyczących ich eksploatacji.
Asystent flotowy generuje raporty dotyczące przekazywania samochodów, co ułatwia śledzenie historii użytkowania i monitorowanie ewentualnych nieprawidłowości. Kierowcy mogą na bieżąco otrzymywać informacje o stanie technicznym samochodów, co minimalizuje ryzyko nieplanowanych przestojów spowodowanych awariami.
Asystent flotowy wspiera także optymalizację działań operacyjnych, dostarczając menedżerom floty analizę zachowań kierowców oraz efektywności pojazdów. Przykładowo, jeśli dany kierowca regularnie wykorzystuje więcej paliwa niż inni, system szybko to wychwyci, co pozwala na podjęcie działań mających na celu poprawę stylu jazdy i zmniejszenie zużycia paliwa.
Co więcej, asystent flotowy działa również jako warstwa ochrony przed nieautoryzowanym dostępem do pojazdów, zapobiegając potencjalnym kradzieżom i włamaniom. System automatycznie monitoruje każdą próbę wejścia czy otwarcia baku, alarmując menedżerów o wszelkich podejrzanych działaniach. Dzięki takim funkcjom narzędzie to wspiera pełne bezpieczeństwo floty, a także pozwala na lepsze planowanie i zarządzanie zasobami w firmie.
Przeczytaj również nasz przewodnik po rozporządzeniu 561/2006 w raportach kontrolnych inspekcji drogowej: https://www.flotman.pl/blog/przewodnik-po-rozporzadzeniu-561-2006-w-raportach-kontrolnych-inspekcji-drogowej/.
Przetestuj moduł zdalnego przekazywania pojazdów w swojej firmie
Moduł zdalnego przekazywania pojazdów to rozwiązanie, które znacznie ułatwia zarządzanie firmą transportową, w której mobilność floty odgrywa kluczową rolę. Dzięki temu narzędziu, można zwiększyć efektywność pracy, zminimalizować koszty operacyjne i poprawić bezpieczeństwo. Jeśli jeszcze z niego nie korzystałeś, warto rozważyć jego wdrożenie w swojej firmie.
Aby dowiedzieć się więcej na temat ten temat, zobacz webinar dostępny pod linkiem: https://youtu.be/oqVIpZ5ZaVY.
Zapoznaj się również z innymi funkcjonalnościami systemu Flotman, jak zdalna obsługa danych z tachografów, czy integracja z e-TOLL i SENT GEO.