Blog

Nowy moduł Serwis, udostępnianie lokalizacji pojazdu poprzez link, wyświetlanie danych kierowcy przy pojeździe – zobacz nowości w aplikacji Flotman!

18 listopada 2020 | Flotman | Kategorie: Aplikacja Flotman Nowy moduł Serwis, udostępnianie lokalizacji pojazdu poprzez link, wyświetlanie danych kierowcy przy pojeździe – zobacz nowości w aplikacji Flotman!

Jaka powinna być aplikacja do samochodu, aby maksymalnie spełniała swą rolę w procesie zarządzania flotą? Funkcjonalna, intuicyjna w obsłudze oraz dostosowana do potrzeb wszystkich, także niekorzystających na co dzień z jej funkcjonalności. Taka też jest nowa wersja aplikacji Flotman! Dowiedz się, jakie zmiany przygotowaliśmy w najnowszej aktualizacji.

Nowość! Moduł Serwis

Serwisowanie pojazdów to jedna z ważniejszych, lecz zarazem bardziej złożonych czynności w procesie zarządzania flotą. Ubezpieczenie OC, AC, przegląd techniczny, wymiana oleju – to kwestie podstawowe, lecz jednocześnie niezwykle istotne z punktu widzenia administrowania parkiem pojazdów. Jak je wszystkie zapamiętać?

Z pomocą przychodzi tu Moduł Serwis dodany w najnowszej wersji aplikacji do samochodu Flotman. Na podstawie wprowadzonych danych w Module Serwis fleet manager może stworzyć sobie raport z istotnymi dla niego datami, czy działaniami, takimi jak ubezpieczenia, przeglądy, naprawy i inne. Obok informacji o konieczności podjęcia konkretnego działania, raport przedstawia także termin, w jakim należy go dokonać, pokazując zarówno ilość dni pozostałych do realizacji, jak i tych przekroczonych.

W zależności od preferencji, manager może przy tym wybrać podgląd danych zarówno dla pojedynczego pojazdu, grupy samochodów, czy typu usługi.

Chcesz wiedzieć wszystko o zmianach w nowej aplikacji Flotman? 

>> Przeczytaj więcej na naszym blogu >>

W ten sam sposób może także przypisywać do nich konkretne działania. Dzięki temu użytkownik korzystający z systemu Flotman może łatwo oznaczyć wszystkie pojazdy, wymagające podjęcia jakichś działań oraz sprawnie nimi zarządzać – bez straty czasu i ryzyka, że pominie któryś z samochodów. W razie potrzeby, raport można również wyeksportować i pobrać w formie pliku lub ustawić jego subskrypcję na wskazane adresy email i określić częstotliwość otrzymywania – co sprawia, że aplikacja do sprawdzania samochodu staje się jeszcze bardziej poręczna i użyteczna.

Linki z lokalizacją pojazdu i jeszcze szybsze udostępnianie

Jednym z podstawowych aspektów aplikacji do monitoringu samochodu jest możliwość dokładnego określenia jego pozycji. W aplikacji do auta Flotman lokalizację pojazdów, ich aktywność i historię tras można obserwować w Module Mapa oraz w dedykowanych raportach. Wiemy jednak, że coraz ważniejsza dla użytkowników staje się również  potrzeba  podglądu położenia pojazdu w czasie rzeczywistym i możliwość jej udostępnienia  innym użytkownikom, również tym nie korzystającym z aplikacji do samochodu. W jaki sposób?

W ramach najnowszej aktualizacji wyposażona ona została w możliwość generowania linku udostępniającego aktualną pozycję pojazdu. Opcja ta jest dostępna dla firm posiadających wyłączoną funkcjonalność RODO. Co jednak najważniejsze, można z niej skorzystać bez konieczności logowania do systemu Flotman. Dzięki temu fleet manager podzielić się lokalizacją auta na mapie  z osobą spoza firmy, przesyłając jej wygenerowany link. Funkcjonalność ta pozwala jeszcze bardziej usprawnić proces komunikacji między firmą a klientem oraz zminimalizować ryzyko nieporozumień czy opóźnień podczas wykonywania zlecenia. Wybór pojazdu w linkach udostępniających pozycję pozwala na wyszukiwanie pojazdów po tablicy, kierowcy, marce i modelu pojazdu.

Oznaczenie kierowców przypisanych do pojazdów

Warunkiem skutecznego zarządzania flotą i jej zadaniami jest możliwość szybkiej i sprawnej identyfikacji kierowców przypisanych do konkretnych pojazdów. Dlatego też w najnowszej wersji aplikacji Flotman, monitorując pojazd na mapie, fleet manager może zobaczyć już nie tylko jego tablicę rejestracyjną, ale i imię i nazwisko znajdującego się w nim kierowcy. Opcję tę może on łatwo zmienić w panelu konfiguracji mapy, lub też w razie konieczności wrócić do poprzedniego podglądu. Dzięki temu manager jest w stanie sprawnie zidentyfikować kierowcę odpowiedzialnego za realizację konkretnego zadania, bez konieczności wychodzenia z widoku mapy, co może być istotne w przypadku sytuacji wymagających szybkiego działania. Aplikacja do samochodu sprawnie dostarcza wówczas niezbędnych informacji.