Blog

Jedna technologia, wiele możliwości dla floty ciężkiej

4 lipca 2024 | Flotman | Kategorie: Nowe Technologie flota_ciezka_monitoring

W branży logistycznej, gdzie każda sekunda i każdy litr paliwa mają znaczenie, zarządzanie flotą samochodów ciężarowych staje się coraz bardziej skomplikowanym i wymagającym zadaniem. Odpowiedzią na te wyzwania są nowoczesne technologie telematyczne, takie jak system Flotman. Oferuje on wiele możliwości, które rewolucjonizują zarządzanie transportem.  

Monitoring GPS – podstawa efektywnego zarządzania flotą ciężką

Flota ciężka wymaga zaawansowanych rozwiązań. Monitoring GPS oferowany przez Flotman to coś więcej niż tylko lokalizowanie pojazdów na mapie. System dostarcza fleet managerom szczegółowych informacji na temat:

 • prędkości,
 • kierunku jazdy,
 • zużycia paliwa,
 • zachowań kierowców.

Dzięki temu możliwe jest wykrywanie potencjalnych problemów, takich jak nadmierna prędkość czy nagłe hamowania, które mogą wskazywać na niebezpieczny styl jazdy. Wprowadzenie monitoringu GPS przyczynia się więc nie tylko do poprawy efektywności operacyjnej, ale także do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

zarządzanie_flota_samochodow_ciezarowych

Zaawansowane raporty generowane przez system Flotman dostarczają cennych danych analitycznych, które mogą być używane do planowania i optymalizacji przyszłych tras. Analiza historii  umożliwia identyfikację powtarzających się wzorców i problematycznych odcinków dróg, co pozwala na unikanie przyszłych opóźnień i problemów.

Długoterminowa analiza danych z monitoringu GPS pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji strategicznych, które przyczyniają się do zwiększenia efektywności całej floty samochodów ciężarowych.

Twoja flota generuje znaczne wydatki? Poznaj „3 sposoby na to, jak w kwartał zoptymalizować koszty utrzymania samochodu”.

Aplikacja Flotman – krok dalej w zarządzaniu flotą samochodów ciężarowych

Centralnym punktem systemu telematycznego jest aplikacja Flotman, która integruje wszystkie funkcje i dane, umożliwiając zarządzanie flotą z każdego miejsca na świecie.

Funkcjonalności obejmują:

 • monitorowanie bieżącego położenia pojazdów na interaktywnej mapie;
 • udostępnianie lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym za pomocą generowanych linków;
 • natychmiastowe alerty o ważnych zdarzeniach, takich jak ubytek paliwa czy brak zasięgu GPS;
 • integracja z tachografem i kartą kierowcy, umożliwiająca łatwe pobieranie raportów dla inspekcji transportu drogowego;
 • monitorowanie zużycia paliwa i kosztów tankowania dzięki integracji z sondą paliwową lub magistralą CAN.

samochody_ciezarowe_monitoring

Telematyka – korzyści dla kierowców

Rozwiązanie od Flotman to udogodnienie także dla kierowcy. Monitoring w pojazdach takich jak samochody ciężarowe  może bowiem służyć do nadzorowania czasu pracy kierowców i przestrzegania przepisów dotyczących tej właśnie kwestii.

Przemęczony kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Flotman pomoże automatycznie rejestrować przerwy w pracy i ostrzegać Twoich pracowników, gdy zbliżą się do limitu czasu prowadzenia pojazdu.

Zastanawiasz się, jak podnieść efektywność pracy kierowców? Poznaj skuteczne strategie i narzędzia: https://www.flotman.pl/blog/podnoszenie-efektywnosci-pracy-kierowcy-strategie-i-narzedzia/.

Zainwestuj w system telematyczne od Flotman już teraz

Korzyści z zastosowania monitoringu GPS w zarządzaniu flotą samochodów ciężarowych są więc wieloaspektowe. System Flotman nie tylko poprawia efektywność operacyjną i redukuje koszty, ale także:

 • zwiększa bezpieczeństwo na drodze,
 • umożliwia lepsze zarządzanie zasobami,
 • wspiera podejmowanie świadomych decyzji strategicznych.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu na YouTube, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje Flotman.