Blog

GPS-y w busach szkolnych a bezpieczeństwo dzieci

8 lipca 2022 | Flotman | Kategorie: Zastosowania systemów GPS bezpieczenstwo-dzieci-a-gps-w-busach-szkolnych

Twoja firma świadczy usługi w zakresie przewozu dzieci i młodzieży? Koniec roku szkolnego to idealna okazja do tego, aby zainwestować w monitoring GPS. Rozwiązanie to pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów. Korzyści ze wdrożenia systemu telematycznego jest jednak znacznie więcej. Poznaj najważniejsze z nich!

System lokalizacji pojazdów to rozbudowane narzędzie, bez którego w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie sprawne zarządzanie flotą pojazdów. Ważną rolę odgrywa on zwłaszcza tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo dzieci. GPS w busach to idealne rozwiązanie dla podmiotów decydujących i odpowiedzialnych za bezpieczny transport uczniów do i ze szkoły. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności narzędzia telematyczne zapewniają bieżącą kontrolę nad każdym pojazdem w bardzo szerokim zakresie.

Inwestując w system telematyczny już teraz, zdążysz wdrożyć go jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Pozwoli Ci to uniknąć przestojów w funkcjonowaniu firmy i zadbać zawczasu o bezpieczeństwo dzieci. GPS w busach to znacznie więcej korzyści – również dla fleet managerów.  

bezpieczenstwo-dzieci-gps-w-busach

GPS w busach – bezpieczeństwo dzieci pod kontrolą

Jeśli zależy Ci na niezawodnym i rozbudowanym pod względem funkcjonalności monitoringu GPS, dobrym wyborem będzie system Flotman. Zapewnia on stałe monitorowanie trasy przejazdu autobusu szkolnego i weryfikowanie zgodności przemieszczania się z rozkładem jazdy (w czasie rzeczywistym oraz w ujęciu historycznym). Co więcej, system telematyczny gromadzi i przekazuje dane o użytkowaniu oraz wymaganiach w zakresie obsługi technicznej i serwisowania pojazdów. Zebrane informacje pozwalają fleet managerowi szybciej reagować na potencjalne usterki i kompleksowo zadbać o właściwy stan techniczny każdego z pojazdów.

Monitoring GPS w busach pozwala także na weryfikację stylu jazdy poszczególnych kierowców zajmujących się przewozem dzieci z i do szkoły. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wygenerować raport uwzględniający m.in.:

  • parametry jazdy (rejestracja przekroczeń prędkości, nagłych hamowań, gwałtownych przyspieszeń itp.),
  • ewentualne nadużycia (nieautoryzowane przebiegi, nieoptymalne trasy, kradzież paliwa),
  • czas i liczba przejechanych kilometrów.

Przydatną funkcją są alerty monitoringu GPS. W momencie, gdy kierowca porusza się pojazdem w sposób zagrażający zdrowiu lub życiu młodych pasażerów, albo dopuszcza się nadużyć, aplikacja Flotman wysyła do administratora (fleet managera, szkoły, zewnętrznego podmiotu) stosowny komunikat w formie powiadomienia push lub SMS-a.

gps-w-busach-szkolnych

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci z urządzeniami lokalizacyjnymi marki Flotman

Bezpieczeństwo dzieci a GPS w busach szkolnych – to temat, który powinien zainteresować wszystkie podmioty zajmujące się transportem młodzieży. Niezależnie od tego, czy mowa o codziennych dojazdach, czy wycieczkach szkolnych w odleglejsze rejony kraju, kontrola stylu jazdy kierowców oraz bieżący monitoring tras jest podstawą. Firmy transportowe  świadczące usługi dla szkół powinny już teraz przygotować się na nowy rok szkolny – 2 miesiące to odpowiednia ilość czasu, aby zmodernizować flotę i wyposażyć każdy pojazd w nowoczesny system telematyczny.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą, sprawdź cennik i dobierz optymalny dla siebie pakiet.

Dowiedz się również „Jak kontrolować stan swoich pojazdów i optymalizować koszty?”.